Fotoluminiscenční značení

Technické informace - fotoluminescenční (samosvítící) materiály pro značení únikových cest

Naše firma vyrábí a dodává toto únikové značení plně v souladu s nařízením vlády č. 11/2002 sb., kterým se stanoví vzhled a umístnění bezpečnostních značek v budovách.

Kombinace jednotlivých značek, případně nouzového osvětlení umožňuje vytvořit souvislý naváděcí systém, který umožní lidem v nebezpečí uniknout do bezpečné oblasti. Při krizové situaci zůstává tento únikový systém viditelný po dobu, která je dána vlastnostmi použitého fotoluminiscenčního materiálu.

Vlastnosti fotoluminiscenčních značek :

  • splňují požadavky nařízení vlády č. 11/2001 (až 10ti – násobně překračují hodnoty předepsané normou DIN 67510)
  • světelnětechnické parametry měřeny akreditovanou organizací
  • jsou netoxické, neobsahují fosfor ani radioaktivní části
  • lze je instalovat i po ukončení výstavby a je možné jimi nahradit nebo doplnit již nevyhovující bezpečnostní únikové značení
  • uvolňují světelnou energii ihned po výpadku osvětlení
  • jednoduchá údržba a zaručená dlouhá životnost

Doby dosvitu a hodnoty jasu fotoluminiscenčních materiálů

Doba dosvitu je důležitá hodnota pro určení doby, po kterou bude únikový systém v krizové situaci funkční. Hodnoty jasu (ať už po 10 nebo 60 minutách) nám pak určují, jak dobře bude tento systém viditelný po uplynutí dané doby . Fotoluminiscenční značení vyrábíme standardně v provedení se svítivostí 150 mcd/m2 po 10-ti minutách.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Rozumím