Použité materiály

Máte již vytvořenu svoji značku? Víte kde ji chcete použít? Teď tedy zvolte ten správný materiál, na který Vám ji máme vyrobit. Pokud požadujete standardní kvalitu a rozměr do velikosti cca A4 (297 x 210mm), pak zvolte :

  • Vinylovou samolepící fólii
  • PVC plast 0,5mm

Jestliže potřebujete větší rozměr značky, vyšší mechanickou odolnost, rozměrovou stálost, UV stabilitu, pak je pro Vás vhodné značení na :

  • Vinylovou samolepící fólii s ochrannou laminací
  • PVC plast 1mm
  • hliníkový plech 0,65 nebo 0,8mm

Potřebujete něco opravdu trvanlivé, mechanicky a UV stabilní? Případně značení velkých rozměrů ? Pro Vás je značení na :

  • hliníkový sendvič

Případně hledáte něco speciálního :

  • magnetická fólie - dočasné, nebo přemístitelné značení na kovové regály, díly, ...
  • silně lepivá fólie s vyšší tepelnou odolností – všude tam kde může teplota podkladové plochy být v rozmezí -54 do + 107°C, nebo kde běžná samolepka nedrží
  • reflexní fólie – značení u bran, vjezdů, na parkovištích ...
Vinylová samolepicí folie
Síla 0,1 mm
Lepidlo polyakrylátové permanentní šedé
Stupeň hořlavosti (DIN 53 438-3) F1
Odolnost vůči teplotám od - 40°C do + 80°C
Aplikační teplota optimálně od + 4°C do + 25°C
Přilnavost 16 N/25 mm
Stálost stálobarevnost min 3 roky, lze zvýšit laminací s UV filtry

Pro střednědobé instalace značení ve vnitřním i venkovním prostředí, snadná instalace na hladké povrchy, nelze je však umístit na porézní materiály.

PVC samolepicí folie s vysokou lepivostí
Síla 0,09 mm
Lepidlo permanentní kaučukové transparentní
Stupeň hořlavosti (DIN 53 438-3) F1
Odolnost vůči teplotám od - 54°C do + 107°C
Aplikační teplota optimálně od - 1°C do + 27°C
Lepivost 21,8 N/25 mm
Stálost stálobarevnost min 3 roky, lze zvýšit laminací s UV filtry

Pro značení s požadavkem dlouhodobé životnosti, lze je lepit i na nízkonapěťové povrchy (ABS, PP,PE, ...). Využití všude tam, kde je potřeba značení instalovat na povrchy s vyšší teplotou. Velmi časté použití pro značení potrubí a strojů.

PVC plast
Materiál PVC
Lepidlo bez lepidla
Síla 0,5 nebo 1 mm
Stupeň hořlavosti (dle ČSN 73 0862) B - nesnadno hořlavé
Použitelné při teplotách od -20°C do 65°C

Vhodné pro značení do rozměrů A3 (420x297mm) ve venkovních i vnitřní prostorech. Montáž možná na jakýkoliv povrch pomocí oboustranných pásek nebo tmelů.

Bíle lakovaný hliníkový plech
Materiál Hliník
Síla 0,65 - 2 mm
Odolnost vůči teplotám od -50°C do + 140°C, krátkodobě do + 180°C

Vhodné pro značení i větších rozměrů a tam kde je požadavek na zvýšenou mechanickou odolnost. Použití ve venkovních i vnitřní prostorech. Montáž možná na jakýkoliv povrch pomocí oboustranných pásek, tmelů nebo vrutů.

Hliníkový sendvič
Materiál Hliník plech + polyetylénové jádro
Síla 3 mm
Odolnost vůči teplotám od -50°C do 85°C

Výborně se hodí pro značení větších rozměrů, a značení u kterého je předpoklad dlouhodobého použití. Ideální pro firemní informační systémy jak ve vnitřních tak i venkovních prostorách. Montáž možná na jakýkoliv povrch pomocí oboustranných pásek, tmelů nebo vrutů.

Magnetická fólie
Materiál fólie s magnetickým jádrem
Lepidlo bez lepidla
Síla 0,85 mm
Odolnost vůči teplotám do 60°C

Vhodné pro dočasné nebo proměnlivé značení do rozměrů A3 (420x297mm) ve venkovních i vnitřní prostorech. Aplikace na feromagnetické předměty, možnost přemístění značky bez poškození podkladu.Výborně se hodí pro značení větších rozměrů, a značení u kterého je předpoklad dlouhodobého použití. Ideální pro firemní informační systémy jak ve vnitřních tak i venkovních prostorách. Montáž možná na jakýkoliv povrch pomocí oboustranných pásek, tmelů nebo vrutů.

Reflexní folie
Síla 0,15 mm
Lepidlo solventní permanentní transparentní
Odolnost vůči teplotám od - 40°C do + 90°C
Aplikační teplota optimálně od + 10°C do + 40°C
Přilnavost 16 N/15 mm

Pro značení vjezdů, bran, … , kde je požadavek na jasnou viditelnost (fólie odráží světlo zpět ke zdroji osvětlení). Použitelné ve vnitřním i venkovním prostředí, snadná instalace na hladké povrchy, nelze je však umístit na porézní materiály.

Ochranná laminace
Síla 0,07 mm
Lepidlo akrylátové permanentní transparentní
stupeň hořlavosti (DIN 53 438-3) F1
Odolnost vůči teplotám od - 40°C do + 80°C

Používá se pro zvýšení mechanické odolnosti standardního značení a prodloužení jeho životnosti (UV stability)

Jsme si vědomi, že informace od jiných dodavatelů často přesahují námi uváděné životnosti značek. Je však rozdíl mezi životností samotného materiálu a životností potištěné značky. Zpravidla je trvanlivost (stálobarevnost) omezena životností inkoustů, které se pohybují kolem 3 let bez dodatečné laminace.

Dalším faktorem, který životnost ovlivňuje je v jakém prostředí jsou instalovány, zda jsou vystaveny přímému slunečnímu záření, jaká je teplota v místě aplikace, … . Námi udávané hodnoty životnosti jsou minimální a praxí ověřené!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Rozumím